Селаковић: Изузетна сарадња Београда и Љубљане
„Увек можемо више и увек можемо много тога да урадимо боље“, рекао је Селаковић и изнео предлог за узајамно отварање културних центара, јер то може само да зближи два народа.
Селаковић је напоменуо да је претходне две деценије Љубљана служила као узор Београду, али да је Јанковић одао признање свему што је председник Вучић урадио са пројектом „Београд на води“.
„Јанковић је рекао да нигде није срео председника Владе, данас председника државе, који је толико помогао развој једне престонице, јер обично то изазива једну врсту негодовања свих других градова, али председник Вучић је тада рекао - Београд ће бити мотор развоја Србије и то је заиста постао“, навео је министар, који је боравио у званичној посети Словенији.
Уверен да ће једног дана као чланица ЕУ, Београд и Србија у Љубљани имати најближег сарадника, Селаковић је истакао да се вредно ради, чека тај тренутак и да се наставља са продубљивањем сарадње.
Градоначелник Љубљане Зоран Јанковић рекао је да између Словеније и Србије, Београда и Љубљане нема проблема ни на привредном ни на спортском, нити на културном пољу и да му је посебно задовољство добро разумевање које постоји између две престонице.
„У том циљу, у јулу ће председници Вучић и Пахор потписати споразум пријатељства, што ће дићи сарадњу на још виши ниво“, рекао је Јанковић.
Како је додао, сарадња престоница две државе на изузетно високом је нивоу, као и да је он поносан на то што је Љубљана други побратимљени град са Београдом.
„Нема никаквих тајни међу нама, нема никаквих отворених питања, телефони су отворени у оба правца, тако да можемо бити за пример, рекао бих целој Европи по сарадњи“, нагласио је Јанковић.
Градоначелник Љубљане навео је да жели да се што пре дочека улазак Србије у ЕУ и да је нормално да се уопште не прича о границама, пошто су, како је оценио - непотребне.
„Посебно се веселим културној размени Београда и Љубљане, ми ћемо стати иза тога. Честитам Београду на развоју, честитам Србији на страшно брзом расту и посебно на броју различитих вакцина које су биле на располагању, пре него што су их остале државе у Европи добиле“, закључио је Јанковић.