Ђурић са председником Парламента Естоније
Ђурић је подсетио да, иако су дипломатски односи између Србије и Естоније формално успостављени 2001. године, пријатељство и сарадња две земље потичу још из периода пре Другог светског рата.
Ђурић је оценио да је за унапређење билатералних и политичких односа од великог значаја и јачање парламентарног дијалога и повезивање посланика две земље.
Указао је да је у Народној скупштини Србије оформљена Посланичка група пријатељства са балтичким државама, те да би размена посете, како председника парламенaта, тако и шефова одбора за спољне послове, биле веома значајне.
Говорећи о европским интеграцијама, шеф српске дипломатије је истакао да је пуноправно чланство у Европској унији стратешко опредељење и приоритет спољне политике Србије, те захвалио на подршци коју Естонија пружа Србији на том путу.
Када је реч о ситуацији на Косову и Метохији, Ђурић је нагласио да је Србија стуб мира и стабилности у региону, и да се доследно залагала за дијалог и конструктивна решења.
Међутим, према речима министра Ђурића, једнострани потези Приштине у последње две и по године, којима су сурово погажена и одузета колективна људска, политичка и економска права Срба, довели су до конкретних мера које ће Србија предузети у наредном периоду.
С тим у вези, Ђурић је навео да Београд жели оживљавање процеса нормализације односа, што подразумева примену до сада постигнутих споразума.
Министар Ђурић је саговорника упознао са економским резултатима Србије у последњих десетак година, истаквши да би унапређење привредне сарадње Србије и Естоније донело корист обема странама стране, те допринело повезивању два народа.
Током посете естонском парламенту, Ђурић је разговарао и са председником спољнополитичког одбора парламента Марком Михкелсоном и члановима одбора.