Дачић најавио летове за Малту, Братиславу, Праг, Стокхолм, Осло, Париз, Берлин и Франкфурт
Навео је да су приоритет за враћање летовима били ученици, студенти, они који су били на лечењу, на службеном путу, а да су туристи на крају приоритета.
Наводи да се у међувремену појавила нова категорија, а то су људи који су негде остали без посла.
Истиче да није тачно израчунао колико је „Ер Србија" прешла километара и да није сабран укупан број људи који је враћен, али је у петак тај број износио више од 5.000 оних који су враћени авионима или друмским превозом у организацији Министарства.
Додаје да је досад превезено око 40 медицинских радника из Немачке који су се вратили у земљу и укључили у борбу против Цовида 19. Министар Дачић каже да људи морају да разумеју да не може да се стигне до сваког дела земаљске кугле. Ипак, истиче да сви треба да знају да морају да се јаве дипломатско-конзуларним представништвима да се утврди начин на који могу да дођу до одређених дестинација одакле је могуће да се организује превоз.
Подсећа и да "Ер Србија" не лети само по путнике, већ и по помоћ и робу. Наводи да су ван европског континента летови по путнике били само за Абу Даби, Доху и Вашингтон.
Министар каже да данас није лако прелазити границе, и да често уопште не може да се купи карта до неких аеродрома ако држава не да гаранцију да ће да прими путнике. Додаје да ће данас бити организован лет за Дубаи, сутра је трећи лет за Малту, у уторак за Братиславу и Праг, у среду за Стокхолм и Осло, у четвртак за Париз а у петак за Берлин и Франкфурт.
Kада је реч о ситуацији у свету, Дачић је рекао да што су земље развијеније и веће, имају и веће проблеме. Додаје да би требало да извучемо поуке о понашању после кризе и да је важно знати ко нам је помогао у тешким моментима. Истакао је помоћ Kине и навео да је и Србија њима пружила подршку и да је био први министар спољних послова који је тамо отишао у време епидемије. "Ту је и помоћ од Русије, ЕУ, Норвешке, САД, Турске , УАЕ", рекао је Дачић.
Истакао је и да су министри са Западног Балкана послали писмо европским комесарима у којем су затражили да Западни Балкан буде изузет из забране извоза медицинске опрема и средстава.