Пекинг: Амбасадорка Стефановић у провинцији Хаинан
Током боравка у провинцији Хаинан, Стефановић је са руководством ове провинције разменила мишљења о потенцијалима за интензивирање сарадње Србије и Хаинана у области трговине, привреде, културе, туризма и иновација. Приликом сусрета са партијским секретаром Фенг Феијем и гувернером провинције Лиу Сјаомингом, М. Стефановић је и упутила позиве саговорницима да посете Србију у што скоријем периоду.
Амбасадорка је имала и уводно иступање на „Конференцији о промоцији Хаинана као луке слободне трговине“, у којем се посебно осврнула на могућност развоја трговинске економске и туристичке сарадње са овом провинцијом. У том контексту, подвукла је значај Споразума о слободној трговини Србије и Кине, као и безвизног режима за грађане две земље. Поздравила је и ангажман компаније Hainan Airlines, односно значај директне авио-линије Београд-Пекинг, који, уз још две линије националне авио компаније Air Serbia између Србије и Кине, значајно доприносе интензивирању укупне сарадње.
Приликом боравка на Хаинану, такође је посетила и већи број компанија из области паметне пољопривреде, центре за научну и технолошку сарадњу, као и центар за лансирање комерцијалних сателита.
