Đurić i Skarpaleđa o jačanju odnosa Srbije i Kanade

25. maj 2026.
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić istakao je u razgovoru sa predsednikom Donjeg doma Parlamenta Kanade Fransisom Skarpaleđom da je Srbija opredeljena za unapređenje sveukupnih odnosa i jačanje saradnje dve zemlje.

Ministar Đurić je pozdravio formiranje Poslaničke grupe prijateljstva sa Republikom Srbijom u Parlamentu Kanade, ističući da su jačanje parlamentarnog dijaloga i povezivanje poslanika važni za razvoj ukupnih bilateralnih i političkih odnosa.

Govoreći o ekonomskoj saradnji, Đurić je podsetio da više kanadskih kompanija uspešno posluje u Srbiji i pozvao kanadske privrednike na veća ulaganja na srpskom tržištu.

Naveo je i da Kanadsko-srpski poslovni forum, koji se sutra održava u Torontu, predstavlja dobru priliku za povezivanje kompanija i uspostavljanje novih partnerstava.

Posebno je istakao značaj brojne srpske dijaspore u Kanadi, koju je nazvao važnim mostom saradnje između dve države.

Šef srpske diplomatije ponovio je poziv Kanadi da učestvuje na specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027, za koju je učešće do sada potvrdilo 137 zemalja, a predsedniku Donjeg doma Parlamenta Kanade uputio je poziv da poseti Srbiju.