gototopgototop
Ministarstvo spoljnih poslova Ministarstvo Zvaničnici Pomoćnici ministra
Pretvori u pdf Odštampaj tekst Prosledi tekst
v.d. Pomoćnik ministra - Sektor za multilateralnu saradnju
+ larger fontnormal font- Smaller font




Ambasador Aleksandar Tasić  


E-mail: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli

 1tapmbs81019

 



B I O G R A F I J A 


Profesionalno iskustvo


• od septembra 2019. godine
vršilac dužnosti pomoćnika ministra spoljnih poslova za multilateralnu saradnju

• april 2015. - septembar 2019.
načelnik Odseka za ekonomsku multilateralu u Sektoru za multilateralnu saradnju Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije

• april 2010. - mart 2015.
ambasador Republike Srbije u Islamskoj Republici Iran

• januar 2006. - decembar 2009.
ministar savetnik u Ambasadi Srbije i Crne Gore, kasnije ministar savetnik i otpravnik poslova a.i. u Ambasadi Republike Srbije, Kraljevina Belgija

• 2004. - 2005.
direktor Direkcije za Ujedinjene nacije, Sektor za multilateralnu saradnju Ministarstva spoljnih poslova Srbije i Crne Gore

• 2002. – 2004.
prvi savetnik, Direkcija za razoružanje, NATO i Partnerstvo za mir u Ministarstvu spoljnih poslova Savezne Republike Jugoslavije, kasnije Srbije i Crne Gore

• 2000. – 2002.
savetnik, Stalna misija Savezne Republike Jugoslavije pri UN, Njujork

• 1997. – 2000.
prvi sekretar u Ministarstvu spoljnih poslova Savezne Republike Jugoslavije

• 1992. – 1997.
treći sekretar, Stalna misija Savezne Republike Jugoslavije pri UN, Njujork

• 1988. – 1992.
pripravnik, ataše/treći sekretar u Upravi za međunarodne organizacije Saveznog sekretarijata za inostrane poslove Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije

Obrazovanje

• 1985.
diplomirao na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu (međunarodno-pravni smer)

Jezici
• engleski